Wiosna się zbliża. To idealny czas na depilację laserową

Usuwanie rozstępów Toruń usuwanie rozstępów do ciąży usuwanie rozstępów Bydgoszcz
Profesjonalne usuwanie rozstępów
6 lutego, 2017
Depilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą usuwania zbędnego owłosienia
Pomyśl o swojej skórze na wiosnę – depilacja laserowa
18 kwietnia, 2018
 

W oddali widać już wiosnę. Dzień staje się coraz dłuższy i za chwilę wzejdą pierwsze krokusy. Jest to także najlepszy okres na przygotowanie skóry do lata. Przez zimowe miesiące nasza skóra odpoczęła od promieni słonecznych, dlatego jest to najlepszy okres na depilację laserową.

 

Przygotowanie do zabiegu

Do zabiegu należy się odpowiednio i starannie  przygotować. Kilka tygodni wyznaczonym zabiegiem koniecznie trzeba zrezygnować z pozbywania się niechcianych włosków depilatorem, gorącym woskiem czy też pastą cukrową. Przez z ten czas stosować można jedynie maszynki do golenia, a to może być trochę uciążliwe. W naszym klimacie muśnięta słońcem skóra  z pewnością nam nie grozi. Przed zabiegiem trzeba pamiętać także o rezygnacji z samoopalaczy.  Trzydzieści dni przed wizytą w gabinecie kosmetycznym, koniecznie trzeba przestać stosować maści z retinolem.

W dniu zabiegu

Skóra w dniu zabiegu powinna być dokładnie ogolona. Powinno się także wstrzymać się od stosowania kremów nawilżających i natłuszczających. Skuteczność depilacji laserowej zależy od rozwiązań technologicznych zastosowanych w urządzeniu. Jednym z takich laserów jest Palomar Vectus. Jest to urządzenie produkowane w Stanach Zjednoczonych. Na chwilę przed samą depilacją ustala się największą, ale bezpieczną dla skóry dawkę. Dzięki temu zabieg jest skuteczniejszy i minimalizuje się ryzyko podrażnień.

Zabieg depilacji laserowej

To, ile czasu trzeba poświęcić na zabieg w dużej mierze uzależnione jest od poddanej depilacji części ciała. Depilacja laserowa pach to zazwyczaj około zaledwie dwa kwadranse, natomiast na większe partie należy zarezerwować nawet kilka godzin. Aby uzyskać maksymalny efekt, konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów depilacji laserowej. Jednak między kolejnymi sesjami zaleca się robienie przerw trwających około 4 tygodnie. Dokładny czas przerwy określi osoba przeprowadzająca zabieg. W dużej mierze wszystko zależy od typu skóry, najczęściej są to 3-4 sesje.

Po depilacji laserowej

Skóra przede wszystkim musi odpocząć. Długie kąpiele, wygrzewanie się w saunie i wyjścia na basen nie są polecane. Przez jakiś  czas zalecane jest wstrzymanie się przed peelingiem. Peeling ma zbawienny wpływ na wygląd skóry, po samej depilacji może jednak działać drażniąco. Przez miesiąc po zabiegu należy całkowicie zrezygnować z opalania. Jest to zakaz bezwzględny.

Ostatnie podmuchy zimy to najlepszy czas na umówienie się na depilację laserową. Depilacja laserowa to gwarancja pięknego ciała na wakacjach.

Komentarze są wyłączone.