Zabiegi redukujące przebarwienia

Wyszczuplanie sylwetki Toruń zabiegi redukujące tkankę tłuszczową
Uderz w swój problem! Wybierz fale radiowe
26 stycznia, 2017
Usuwanie blizn Toruń Bydgoszcz bezbolesne usuwanie blizn usuwanie blizn bez bólu
Skuteczne usuwanie blizn
6 lutego, 2017

Zabiegi redukujące przebarwienia

Usuwanie przebarwień Toruń usuwanie piegów usuwanie melasmy

Usuwanie przebarwień Toruń usuwanie piegów usuwanie melasmy

Przebarwienia – każdy je ma, ale nie każdy chce z nimi żyć

Większość z nas na całej skórze posiada niewątpliwie któryś wariant przebarwień lub kilka z nich jednocześnie. Dzieje się tak dlatego, że za ton naszej karnacji jest odpowiedzialna melanina, zaś ona rzutuje m.in. na dobrą asekurację przed negatywnym promieniowaniem nadfioletowym. Funkcjonuje parę typów przebarwień – z pewnymi rodzimy się, a inne „uzyskujemy” wraz z czasem. Piegi, melanodermia, kropki soczewicowate starcze, przebarwienia po zapaleniu skóry lub po stosowaniu niektórych leków – to bodaj najistotniejsze. Czy jest możliwość się ich skutecznie pozbyć? Oraz czy są pewne zabiegi, które przenigdy nie zaszkodzą naszej karnacji oraz zarazem rozświetlą niepożądane kropki?

Nieestetyczne piegi

W przypadku piegów powinniśmy przedsięwziąć na leczenie przy użyciu lasera Palomar Vectus, mikroplazmę frakcyjną lub lekarskie peelingi. Dzisiaj laserowe likwidowanie przebarwień przynależy do najefektywniejszych metod uleczania. Bazuje na „przerwaniu” scalonej melaniny, czyli wyzwalaniu przez profesjonalną głowicę ciepła, która niszczy skupienia w skórze. Dodatkowo owa technologia jest autentycznie szybka. Już po pojedynczym zabiegu da się dostrzec różnicę. Tymczasem mikroplazma frakcyjna wiąże w sobie zdolność lasera oraz fal radiowych. Dopuszcza osiągnięcie niesamowitych efektów równorzędnych z umiejętną chirurgią plastyczną. Daje sobie radę nie tylko z piegami, ale też rozstępami, bliznami, zmarszczkami, niedoskonałościami skóry po trądziku lub po zbytniej kąpieli słonecznej.

Czy to samo zadziała na melasmę?

Melasma pojawia się częstokroć u pań w ciąży i tych, jakie przyjmują hormonalne preparaty antykoncepcyjne. Są to przebarwienia o niesymetrycznym wyglądzie, dokładnie wyodrębnione od pozostałych części skóry i bez jakichkolwiek cech stanu zapalnego. Wielokrotnie występują nad górną wargą, na czole lub policzkach. Bynajmniej nie jest przyjemnie się ich pozbyć, albowiem mają tendencję do nawracania. Należy rezygnować z ekspozycji na promienie słoneczne i brać środki rozjaśniające. Można również skorzystać z jednej spośród wymienionych wcześniej strategii, a mianowicie lasera oraz fal elektromagnetycznych.

Leczenie przebarwień innymi technikami

Z reguły plamki na twarzy nie potrzebują usuwania farmakologicznego. Poddaje się je raczej odbarwianiu. Prócz terapeutyki z wykorzystaniem lasera oraz mikroplazmy frakcyjnej jest możliwość zdecydować się na inne techniki uleczania przebarwień. Nie zapewniają tak intensywnych oraz wspaniałych wyników. Ponadto są skutki uboczne, o których należy wiedzieć wcześniej.
Środki odbarwiające, np. hydrochinon – efektem ubocznym prawdopodobnie będzie odbarwienie naskórka naokoło przebarwienia. Na rezultaty musimy czekać co najmniej kilka tygodni.

Retinoidy – destabilizują cykl produkowania melaniny. Mają bardzo dużo efektów ubocznych, m in. praktycznie w ogóle nie mogą ich stosować kobiety z depresją, wchodzą w mocne interakcje z innymi farmaceutykami.

Kwas azelainowy – może stwarzać zaczerwienienie skóry oraz jej pieczenie. Mężczyźni i kobiety z delikatną powierzchnią skóry w ogóle nie powinny go używać.

Złuszczanie chemiczne – inaczej złuszczanie naskórka za pośrednictwem kwasu glikolowego względnie kojowego w dużym stężeniu. Mężczyźni z drażliwą powierzchnią skóry czy zranieniami na skórze nie powinny się mu poddawać.

Komentarze są wyłączone.