Endermologia LPG Toruń

Depilacja laserowa- zalety metody
Plusy depilacji laserowej
14 czerwca, 2018
Liposukcja bez skalpela - medycyna estetyczna kosmetyka laserowa
Liposukcja Toruń
28 sierpnia, 2019
Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, którego celem jest ukształtowanie sylwetki, przez walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowy patent to odmiana mechanicznego masażu, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, który daje klientkom niezwykły komfort i relaks. Tego typu leczenie jest zupełnie bezinwazyjne i pozwala na wygładzenie skóry zaledwie po kilku zabiegach. Zostało utworzone dla kobiet i dla mężczyzn, którzy marzą o pięknym wyglądzie bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można wykonywać na całym ciele lub miejscowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Jak wygląda zabieg ?

Endermologia LPG przeporwadzana jest przez właściwie przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Każdy zabieg poprzedza rozmowa, w trakcie której specjalista przeprowadza z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu oceni styl życia, ogólny stan zdrowia i zbada problem i związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, została zaopatrzona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Proces masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w kilku kierunkach o regulowanej sile, który aktywizuje proces uwolnienia tłuszczu – lipozy , pobudza krążenie krwi i metabolizm, a do tego wspiera wydalanie z organizmu toksyn i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent wkłada specjalny jednoczęściowy kostium, który dba o komfort i przeciwdziała szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, przy czym ułatwia rolkom poślizg. Dobrze wyregulowana i dopasowana do pacjenta siła masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla uzyskania optymalnych efektów zalecane jest zastosowanie serii 10 – 20 zabiegów, pobieranych w częstotliwości od 2 do 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele dobrych efektów. Już po 3 zabiegach, stają się one zauważalne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, co korzystnie działa na kształt sylwetki, która wspaniale się wyszczupla i modeluje. Ponadto cellulit zostaje zredukowany, a blizny, rozstępy oraz zmarszczki są znacznie mniej widoczne i mocno wygładzone. Endermologia LPG ma też doskonały wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, co sprawia, że skóra staje się mniej wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia limfy i krwi, zminimalizowane obrzęki i generalne rozluźnienie napięcia ciała.

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów Pielęgnacja ciała po zabiegach

Po zabiegu endermologii LPG mogą pokazać się małe siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może stać się miejscowo nadwrażliwa na dotyk, dlatego niezwykle ważne jest zastosowanie właściwej pielęgnacji. Jest to także istotne ze względu na to, że poprawna dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zatrzymaniu efektów endermologii na dłużej.

Należy w głownej mierze pić dużo, zaleca się 2 – 2,5 litra, wody niegazowanej, która wspiera usuwanie toksyn i tkanki tłuszczowej z organizmu. Tak samo kluczowe jest utrzymanie zdrowej diety. Szczególnie korzystne będzie jedzenie z małą zawartością soli, sodu, tłuszczów i niskim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu długotrwałych efektów endermologii służy też regularna fizyczna aktywność. Należy jednak pamiętać, by nie przeciążać ciała i uprawiać lżejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przyczyni się do dalszego spalania tłuszczu.

Należy też zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, zwłaszcza w partiach, gdzie były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu dobrze jest stosować balsamy albo emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki spotęgują działanie oraz zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, żeby po skończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów podtrzymujących efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, zapobiegnie ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Pomimo wszystkich korzyści z endermologii LPG i działania, które jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne znajdzie się sporo przeciwwskazań, do wykonania takiego zabiegu. Większość z nich jest związana bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najważniejszych należą w głównej mierze najtrudniejsze choroby, takie jak aktywne nowotwory albo choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczenie stanową też uszkodzenia i choroby skóry (na przykład bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Decydowanie się na zabieg nie jest także zalecane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najszybciej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka oraz przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

W przypadku osób, które mają wstawione implanty lub kolczyki nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, ale należy pominąć te części ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi takich miejsc, gdzie są tłuszczaki, pieprzyki, nowe blizny albo w stanie zapalnym. Takie miejsca również należy ominąć.

Komentarze są wyłączone.