Liposukcja Toruń

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie
Endermologia LPG Toruń
25 sierpnia, 2019
Laserowe usuwanie owłosienia Toruń -depilacja laserem medycznym
Trwałe usuwanie owłosienia – Depilacja laserem
4 września, 2019

Liposukcja Toruń

Liposukcja bez skalpela - medycyna estetyczna kosmetyka laserowa

Liposukcja bez skalpela - medycyna estetyczna kosmetyka laserowa

Pod nazwą liposukcji kryje się zabieg, jakiego zadaniem jest pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie figury ciała. Istnieje kilka metod liposukcji. Niektóre z nich nie są tak inwazyjne i różnią się od zwykłej operacyjnej liposukcji, dlatego nazywa się je liposukcją bez skalpela. Każda z tych metod polega na rozbiciu niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, którą później odsysa się lub naturalnie wydala z organizmu.

Metody te cieszą się co raz szerszą popularnością wśród pań, choć nie przy każdym z zabiegów efekty są widoczne od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Także ilość zabiegów zależy od pacjenta. Przed każdym zabiegiem lekarz lub kosmetolog przeprowadza wywiad oraz bada ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia. Warto też zorientować się w przeciwwskazaniach do poddania się liposukcji. Do najważniejszych z nich należą nowotwory, choroby dotyczące krzepliwości krwi oraz infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Metoda laserowa

Laserowa liposukcja bez skalpela jest wskazana dla osób, które pragną pozbyć się tkanki tłuszczowej w wybranych miejscach. Ta metoda pozwala nie tylko na wymodelowanie ciała, ale także korzystnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W trakcie jednego zabiegu możliwe jest usunięcie nawet do 400 ml tłuszczu, co więcej laser nie niszczy tkanek, w pobliżu miejsca zabiegu.

Liposukcja laserowa bez skalpela trwa, w zależności ile jest niechcianego tłuszczu, do 1-2 godzin i przebiega w znieczuleniu punktowym. Taka metoda wymaga niewielkiego, praktycznie niewidocznego później nacięcia, by można było wsunąć specjalny światłowód do obszaru z niechcianą tkanką tłuszczową. Laser wpływa na komórki tłuszczowe i rozrywa ich błony, aby stały się płynne i można było je odessać już w czasie zabiegu. Znaczna część podzielonego tłuszczu poddaje się naturalnemu metabolizmowi i zostaje wydalona w przeciągu kilku dni.

Liposukcja laserowa ma również pozytywny wpływ na komórki które produkują kolagen. Dzięki stymulacji tych komórek poprawia się kondycja skóry, ponieważ ta ujędrnia się i zostaje odmłodzona. Efekty są zwykle widoczne tuż po zabiegu, choć ostatecznych rezultatów należy spodziewać się w ciągu 1 – 2 miesiąca.

Metoda ultradźwiękowa

Ta metoda liposukcji bazuje na energii ultradźwięków, która jest stosowana do oddzielenia tłuszczu od innych tkanek. Wieloletnie badania nad ultradźwiękami wpływają na to, że jest to nieinwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Ten rodzaj zabiegu jest współcześnie jednym z najbardziej precyzyjnych wśród innych, dlatego jest szczególnie dobry w przypadku słabo dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków nakierowywana jest bezpośrednio na tłuszcz. Nie ma też ryzyka zniszczenia innych tkanek, nerwów czy naczyń krwionośnych.

Podzielone komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci wędrują do wątroby, skąd są usuwane za sprawą naturalnych procesów metabolicznych. Żeby liposukcja ultradźwiękowa była naprawdę skuteczna zalecane jest podjęcie od 5 do 10 zabiegów w serii. Efekty tej metody są widoczne w przeciągu miesiąca od skończenia zabiegów. Należy zauważyć, że liposukcja ultradźwiękowa jest tylko terapią wspomagającą i dobrze jest po skończeniu zabiegów zatroszczyć się o dietę i własny styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana bardziej jako lipoliza iniekcyjna, jest zabiegiem, który przypomina zarówno liposukcję laserową jak i ultradźwiękową w tym, że rozbija komórki tłuszczowe i jest mało inwazyjną metodą bez użycia skalpela. Ponadto, lipoliza iniekcyjna może być używana także na twarzy w celu usunięcia worków pod oczami, podwójnego podbródka lub tłuszczu z policzków.

Metoda iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, wprost do tkanki tłuszczowej. Ta substancja rozdziela komórki tłuszczowe, które potem są wchłaniane do wątroby oraz naturalnie wydalane. Zabieg ma długość około godziny i przebiega przy znieczuleniu miejscowym. Minusem tego typu zabiegu jest to, że ze względu na przebieg takiej metody może wystąpić opuchlizna i zaczerwienienie skóry tam, gdzie wkłuwano igły. Dobrze jest również po zabiegu zastosować masaż limfatyczny, który przyspieszy usunięcie nadmiernego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna przynosi najlepsze efekty u osób ze średnim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Roztwór nie zwalczy znacznej ilości tłuszczu, dlatego taka metoda może nie zadowolić pacjenta z otyłością. Najlepsze zauważalne efekty pokazują się po 2 – 3 zabiegach w odstępach od 3 do 6 tygodni.

Te nieinwazyjne metody liposukcji bez skalpela są znacznie bezpieczniejsze niż klasyczna metoda operacyjna, w większości przypadków nie potrzeba czasu rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają zwyczajengo rytmu pracy pacjenta, który właściwie od razu może wrócić do swoich zadań. Niezależnie od metody zwalczania tkanki tłuszczowej, dla utrzymania optymalnych efektów, wskazane jest przestrzeganie zdrowej diety oraz aktywnego trybu życia, żeby uniknąć ponownego odkładania się zbędnego tłuszczu w przyszłości.

Komentarze są wyłączone.