Depilacja woskiem

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej
Mezoterapia – zabieg na wypadanie włosów
24 października, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Zabiegi z aloesem
25 października, 2019

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem - pasta woskowa bez tajemnic- zabieg krok po kroku

Depilacja woskiem - pasta woskowa bez tajemnic- zabieg krok po kroku

Obecnie są różne metody, dzięki którym możemy zachować gładką skórą na długi czas. Likwidowanie niepotrzebnego owłosienia to niezwykle powszechna praktyka. Wśród różnych sposobów ciągle niesłabnącym zainteresowaniem odznacza się depilacja woskiem. Ta od dawna wykorzystywana metoda pozwala usunąć włoski z większości partii ciała na bardzo długo. Gabinety kosmetyczne proponują profesjonalne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w sklepach można kupić zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji samodzielnie. Mimo tego, że rodzaj zabiegu jest nieco bolesny, osiągnął szeroką popularność. Wszystko dzięki temu, że to prosty i szybki sposób na pozbycie się niepotrzebnego owłosienia. A rezultaty utrzymują się nawet do kilku tygodni.

Jak działa depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, chociaż nie zalicza się do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako prosty zabieg usuwania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na część ciała, z jakiej mają być usunięte, nakłada się wosk, dzięki któremu wyrywa się włosy. Trzeba wiedzieć, że wosk powinien być tylko odrobinę rozgrzany do półpłynnej formy, aby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakleja się paski materiału i pozostawia do momentu, aż wosk zgęstnieje. Dopiero potem materiał odrywa się nagłym ruchem przeciwnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Dzięki temu, że wosk przenika głęboko, włosy wyrywają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można wykonać samemu, polecane jest korzystanie z usług gabinetów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka przeprowadza depilację woskową profesjonalnie. Dzięki temu zabieg zajmuje mniej czasu i daje pewność poprawnego wykonania. Ponadto przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim spowalniają odrost włosków. Obszarami, które można depilować woskiem są nie tylko nogi i pachy, ale także wąsik, ramiona, ręce lub bikini głębokie i pachwiny.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu depilacji woskowej?

Na zabieg depilacji woskową dobrze jest się przygotować. Na parę dni przed depilacją warto zrobić sobie porządny peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie wolno jednak korzystać z solarium ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, jakie mogłyby uwrażliwić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie smarować się kremami i balsamami, ponieważ mogą utrudniać przywieranie wosku.

Również długość włosków w trakcie zabiegu jest ważna. Jeśli będą zbyt krótkie, okażą się niełatwe do usunięcia. Z kolei zbyt długie mogą sprawiać większy dyskomfort w trakcie wyrywania. Planując depilację woskiem warto wstrzymać się, aż włoski osiągną długość około pół centymetra. Wówczas łatwo wlepią się w wosk, a depilacja przyniesie oczekiwane rezultaty.

Przed zabiegiem depilacji woskową trzeba dokładnie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskiem nie należy przeprowadzać w przypadku nowych blizn, skaleczeń czy rozszerzonych naczynek włosowatych. Wszystkie pieprzyki i brodawki muszą być zgłoszone, aby podczas depilacji ich nie uszkodzić. Warto też dowiedzieć się, które choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszystkie informacje o przeciwwskazaniach powinny być udostępnione przez kosmetologa.

Warto także ocenić ilość czasu, jaką skóra zwykle potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskiem może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tego powodu lepiej nie korzystać z zabiegu na dzień przed ważnym wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskiem?

Po depilacji szczególnie istotne jest kojenie podrażnień i zaczerwienienia. W tym celu warto zatroszczyć się o właściwe nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskiem sprawdzają się preparaty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które mają działanie łagodzące podrażnienia. Inne używane kosmetyki najlepiej gdyby były dedykowane dla skóry wrażliwej.

By nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, lepiej nie używać dezodorantów, kosmetyków perfumowanych lub zawierających alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Podwyższona temperatura również może przynieść negatywny wpływ na kondycje skóry po zabiegu depilacji woskiem. Z uwagi na to na parę dni lepiej unikać łaźni parowej, jacuzzi lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Główną zaletą depilacji woskowej jest to, że wyrwane włosy nie odrastają przed następne 3-4 tygodnie. Systematyczne wizyty w salonie kosmetycznym i częste wyrywanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich likwidowanie jest jeszcze prostsze i jeszcze bardziej komfortowe. Ponadto delikatniejsze i cieńsze włosy nie są tak widoczne. Choć depilacja woskiem nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od pozostałych metod nie wywołuje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskiem daje trwały efekt, ze względu na to, że włosy wyrywane są łącznie z cebulkami. Na dodatek można z niej korzystać w stosunku do niemal każdej części ciała. A efekt gładkiej skóry osiągany jest zaraz po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele gabinetów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, wykona zabieg poprawnie i starannie. Co ważne depilacja jest również bezpieczna.

Komentarze są wyłączone.