Mezoterapia – zabieg na wypadanie włosów

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG- skuteczne usuwanie cellulitu
25 września, 2019
Depilacja woskiem - pasta woskowa bez tajemnic- zabieg krok po kroku
Depilacja woskiem
24 października, 2019

Mezoterapia – zabieg na wypadanie włosów

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, lśniące i bujne włosy oraz jędrna skóra są oznaką piękna, dla większości z nas pielęgnacja jest priorytetowym elementem naszego wyglądu. Włosy jak i skóra bardzo rzucają się w oczy, ponieważ są prawie cały czas na widoku i są realnym odzwierciedleniem stanu zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są teraz oblegane, często mamy kłopot żeby zapisać się na dogodny termin, a kolejki są niesłychanie długie. Jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale także robią to lekarze specjaliści. Oczywisty jest fakt, że odżywianie powinno być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale w pierwszej kolejności od wewnątrz, co na pewno przynosi najlepsze efekty. Jedną z skuteczniejszych metod poprawy stanu skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest zabiegiem popularnym, ale warto się z nim zapoznać, jeżeli problem nadmiernego wypadania włosów czy zniszczonej skóry nas dotyka. Sukces tego zabiegu leży w wprowadzaniu odpowiednich substancji w głąb skóry, wykorzystywane przy wszystkich rodzajach problemów skórnych i jest zalecane zarówno mężczyznom jak i płci damskiej.

Wracając do skóry twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo skuteczna i właściwie to właśnie ta część ciała jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra na twarzy jest jedną z najdelikatniejszych i dlatego też szybko się starzeje. Wstrzykiwane składniki redukują zmarszczki. Terapię można stosować pod oczy, w obrębie tak zwanych ,,worków”, która je znacznie zmniejsza lub całkiem niweluje. Mezoterapia twarzy pomaga przede wszystkim bio-rewitalizacji i jest oparta na uaktywniania kolagenu i elastyny. Jakiś czas po terapii cera niestety nie wygląda zachęcająco i promiennie, pojawiają się chwilowe zaczerwienienia i zasinienia; warto taki okres przeczekać, aby móc ujrzeć zadziwiające efekty poprawy stanu.

Wyróżniamy dwie metodyki w podawaniu poszczególnych substancji: przy użyciu specjalnego pistoletu lub manualnie przy użyciu strzykawki i igły. Nie jest to zabieg chirurgiczny, a jedynie wprowadzanie minimalnych dawek specjalnych substancji, które zawierają w składzie, takie składowe jak peptydy, kwas hialuronowy witaminy i aminokwasy. Są one wprowadzane na głębokość 1-2 mm, prosto w miejsca chore. Zabieg mimo wstrzykiwania jest całkiem bezbolesny i łagodny. Celem mezoterapii jest przywrócenie krążenia skóry. Jak sama nazwa mówi jest to terapia, czyli seria zabiegów, zaleca się więc powtórzyć go kilka razy. Jaka jest najodpowiedniejsza ilość i częstotliwość wykonywania zabiegów? Wszystko to zależy od początkowego stanu skóry, rodzaju dolegliwości, leku jaki stosujemy oraz osobistych potrzeb.Na początku zazwyczaj jest to seria od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, następnie dla zatrzymania efektów przeprowadza się je co 2-4 miesiące. Taki cykl daje dużo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż pojedynczy zabieg. Czego dokładnie można oczekiwać po mezoterapii skóry twarzy? Na pewno jędrność i nawilżenie oraz redukcja zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się dość długo. Terapia ta nie tylko niweluje już powstałe schorzenia, ale także zatrzymuje powstawanie nowych, dzięki produkcji włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich porost jest dość złożonym procesem, który ma trzy etapy. Zdarzają się przypadki, kiedy porost włosów jest wstrzymany. Taki stan rzeczy nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosów. Pojawia się również pytanie, kiedy wypadanie jest pod kontrolą, a kiedy trzeba zacząć się interesować czy nie jest to łysienie? Nie znajdziemy na to klarownej odpowiedzi. Teoretycznie tracenie mniej niż 100 włosów na dzień jest rzeczą normalną, a więc kuracje stanu włosów, powinno się zacząć powyżej liczby stu włosów, co jest już raczej widoczne. Jak leczyć to problem? Metod leczenie jest wiele, od kosmetyków do smarowania skóry głowy po terapię laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest jedną z najczęściej wybieranych, co świadczy o jej skuteczności w tym zakresie leczenia. Przeprowadzenie tego rodzaju terapii przy utracie włosów pomaga ponowić krążenie, i jednocześnie pobudzić wzrost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wygląd na bardzo złożony, co w praktyce okazuje się nieprawdą. Pierwszym krokiem jest staranne oczyszczenie skóry i nałożenie kremu znieczulającego zależnie czy pacjent, tego potrzebuje. Następnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same nakłucia mogą być minimalnie wyczuwalne, ale pomimo tego pacjenci nie uważają, że jest to zabieg niesympatyczny. Po wykonanym zabiegu mezoterapii zaleca się nie korzystać z kąpieli parowych, unikać opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Bardziej szczegółowe zalecenia przedstawia lekarz kosmetolog na wcześniejszej konsultacji, tak aby cały przebieg kuracji był bezpieczny.

Komentarze są wyłączone.