Nowoczesne zabiegi kosmetyczne

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń
Medycyna estetyczna
11 września, 2019
Depilacja laserowa rodzaje i metody depilacji - Gabinet kosmetyki laserowej Toruń
Rodzaje depilacji laserowej
25 września, 2019

Nowoczesne zabiegi kosmetyczne

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny oferuje całą paletę interesujących zabiegów, jakie nie tylko pielęgnują skórę, ale też modelują figurę, likwidują cellulit, tłuszcz niepotrzebne owłosienie i rozpowszechniają rozwiązania anti-aging. Wszystko to jest możliwe dzięki rozwojowi technologii, które dają co raz to nowsze i efektywniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, nadwadze czy problemom skóry. Co więcej, innowacyjne metody powodują, że zabiegi są co raz mniej inwazyjne, dzięki czemu nie obarczają już zdrowia pacjentów, a dają niesamowite rezultaty. Znaczna część salonów kosmetycznych cieszy się dobrymi opiniami na temat dostarczanych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej jakości.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród najnowszych zabiegów nie może zabraknąć takich rozwiązań, które mają na celu oczyszczenie i odświeżenie skóry. Wypielęgnowana skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na działanie innych kosmetycznych zabiegów, a do tego jest zdecydowanie bardziej estetyczna i promienna. Likwidowanie niedoskonałości, zaskórników, łoju i martwego naskórka korzystnie oddziałuje na jej wygląd i zdrowie. Najczęściej stosowane w tym celu w salonach kosmetycznych działania, mają za cel otwarcie porów i usunięcie z nich zanieczyszczeń. Najpowszechniejsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która manualnie wyciąga zanieczyszczenia z uprzednio otwartych porów poprzez nacisk na skórę. Możliwe jest też oczyszczanie chemiczne, jakie zużywa kwasy w bezpiecznych stężeniach. Pozostałe metody zazwyczaj wymagają pracy specjalistycznych maszyn. Przykładowo urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji zeskrobuje warstwy martwego naskórka i wciąga je do środka. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod w tym zakresie jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje siłę ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem głęboko naprawczym jest mezoterapia igłowa. To za jej pomocą dostarczane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które stymulują organizm do włączenia procesów naprawczych i do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu specjalnych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, wyciągów z roślin i witamin, które mają niezwykły, dodatni wpływ na kondycję skóry. Tego typu zabiegi przywracają skórze elastycznośc i jędrność i opóźniają starzenie.

Do zabiegów regenerujących często wykorzystuje się też substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Pobiera się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma nieporównywalny wpływ na samodzielną regenerację skóry. Komórki macierzyste udoskonalają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także zmniejszają zmarszczki. W ten sposób odnawiane są zepsute komórki, zwiększa się wytwarzanie kolagenu, a także rozwój naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi formowania sylwetki głównie ciekawią tych, którzy chcieliby pozbyć się zgromadzonego tłuszczu, zwłaszcza z obszarów, które są odporne na ćwiczenia i wymagające diety. Współczesna technologia pozwoliła opracować metody, które powodują, że komórki tłuszczowe zostają podzielone, przechodzą w stan płynny, ze względu na co znacznie łatwiej je odessać albo przetransportować do wątroby, skąd zwykle wydalane są za pomocą zwykłego funkcjonowania przemiany materii. Tego typu zabiegi z reguły mają także inne dobre efekty, na przykład: pobudzają do produkcji kolagenu lub wspomagają likwidowanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można także pożegnać cellulit, zmniejszyć zmarszczki, blizny i rozstępy.

Istnieje kilka innowacyjnych metod modelowania sylwetki i wspierających odchudzanie. Należy do nich na przykład endermologia, która za pomocą specjalistycznie wykonanych rolek masuje ciało i tym samym rozbija komórki tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza opiera się na mrożeniu oraz niszczeniu komórek tłuszczowych w temperaturze nie mniejszej niż -10°C. Z kolei kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki energii ultradźwięków. Istnieją też metody wykorzystujące iniekcję lub laser. Zzwyczaj te metody są mało inwazyjne i dają widoczne rezultaty: możliwe jest usunięcie do 45% tkanki tłuszczowej, jednak nie powinny one zastępować aktywności fizycznej i zdrowej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii używane od dawna, wciąż odnajdują nowsze i efektywniejsze zastosowania, dzięki postępowi i co raz bezpieczniejszemu działaniu. Salony kosmetyczne oferują nowoczesne zabiegi laserowe, które wpływają na różne części ciała i tak samo różne problemy. Najpowszechniejsza jest depilacja laserowa, która eliminuje niechciane owłosienie z każdego miejsca na ciele na długo. Zabiegi laserowe likwidują też problemy skórne: na przykład usuwają zmiany trądzikowe, niszcząc bakterie powodujące stany zapalne lub usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na nagromadzenie barwnika (melaniny) w tym samym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe umożliwiają zamykanie widocznych naczynek krwionośnych lub są doskonałym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja elastyny i kolagenu bezpośrednio oddziałuje na stan skóry i tym samym ją odmładza. Z tego względu część zabiegów dodatkowo oddziałuje na zatrzymywanie starzenia się skóry. Istnieją też zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, sa to np. mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym lub liftingi. Obecne metody liftingujące, stosują nowatorskie sposoby oraz technologie, dzięki którym nie muszą być inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Dla przykładu liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom lub za pomocą nici liftingujących – wstawianych w warstwy skóry, by podnosiły i utrzymywały odpowiednie partie skóry.

Komentarze są wyłączone.