Rodzaje depilacji laserowej

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Nowoczesne zabiegi kosmetyczne
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG- skuteczne usuwanie cellulitu
25 września, 2019

Rodzaje depilacji laserowej

Depilacja laserowa rodzaje i metody depilacji - Gabinet kosmetyki laserowej Toruń

Depilacja laserowa rodzaje i metody depilacji - Gabinet kosmetyki laserowej Toruń

Obecnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest celem, który chce osiągnąć wiele osób. Z tego względu, dostępne są różne sposoby eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna charakteryzować się depilacja porządnej klasy są trwałość, żeby włosy nie odrastały ponownie za szybko oraz skuteczność, żeby metoda usuwała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym i obecnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe efekty. Wszystko to dzięki nieustannie udoskonalanym technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz tworzenia się częstych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pomoże usunąć włosy nawet na kilka lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest możliwe dzięki kilku techniki. Zadaniem każdej z nich jest zapewnienie długiego efektu wygładzonej skóry. Od innych technik usuwania owłosienia, depilację metodami laserowymi odróżnia to, że eliminują nie tylko konstrukcję włosa w jego górnej części, ale także pozbywa się cebulki, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest absorbowane przez znajdującą się w środku melaninę. To sprawia, że struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tym sposobem trzeba powtarzać, dlatego że laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Trzeba więc poczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Zabiegi można wykonywać najszybciej z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie trwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się nawet przez kilka lat. Oznacza to więc pełną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są też zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej taka metoda daje komfort i poczucie pewności, a także zwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może się nie sprawdzić w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które przy użyciu cienkiej igły emituje niewielkie natężenie stałego prądu i tym sposobem uszkadza cebulkę włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta technika usuwa włosy oddzielnie. Średnio włos jest uszkadzany przez 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest czasochłonnym procesem. Zazwyczaj zależy to od obszaru i ilości włosków, które mają zostać poddane zabiegowi. Ta metoda depilacji może wywoływać niewielkie uszkodzenia skóry, ale one powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najtrwalszych metod depilacji i najskuteczniejszych pośród innych technik. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z pach, twarzy oraz innych części ciała. Tak jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy należy ponowić w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Co więcej metoda sprawdza się na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny we włosie, a przynosi zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się pod paroma względami. Przede wszystkim urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest wykonywana emituje zmienny prąd o niskim natężeniu, ale o dużej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, który uszkadza strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na około 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To sprawia, że termoliza o wiele bardziej nadaje się do eliminowania włosów ze sporych obszarów (np. z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta technika depilacji także może pozostawić po sobie drobne uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które powinny ustąpić po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa ciemne i jasne owłosienie, a jej efektywność jest porównywalna do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, które usuną wszelkie włosy, zepsute cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta technika jest niezwykle trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy elektrolizy i termolizy, dlatego że zastosowuje zarówno niewielkie natężenie stałego prądu oraz połączenie zmiennego prądu i dużej częstotliwości. To daje tej technice wyższość nad pozostałymi i dzięki temu jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. Trwale uszkodzone cebulki włosów, nie regenerują się, co sprawia włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, dlatego wykorzystuje się go w obrębie mniejszej powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go ponowić, dlatego że włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

http://www.depilacja-torun.pl/

Komentarze są wyłączone.